Site Loader

Intro

Vokietijos GP, tas kur vyksta Hockenheimring, nepratęsė sutarties šiems metams, nes brangu, neapsimoka ir etc. Pasiūlius rengti lenktynes šiemet atsisakė, nes – tos pačios priežastys. Tačiau Vokietijoje Grand Prix, šitam visiškai neįprastame pandeminiame sezone, šiemet vis dėl to vyksta.

Po 7 metų, ir pirmą kart turbo-hibridinėj eroj, formulės keliaujantis cirkas grįžta į Nürburgring. Lenktynės, tiesa, vadinasi Formula 1 Aramco Grosser Preis Der Eifel 2020. Nes autorinės teisės.

Vokietijos GP vardo teises turi organizatorius rengęs lenktynes Hockenheim. Tad turim Eifelio etapą, dar vieną vienetinį etapą šalią tokių kaip Styrian GP, 70th F1 Anniversary GP, Ferrari 1000 GP ir ateinantį Sakhir GP. O Eifelio GP, nes šalia Nürburgring yra Eifelio kalnai. Uf, tai va tiek tos įžangos apie Vokietijos GP, kuris teoriškai negali taip vadintis, nors praktiškai visi vadina.

Prieš lentynes

Komandoms etapas Nürburgring nėra kažkoks visiškas nežinomasis. Tiesa, kai nuo lenktynių praeina 7 metai turimi duomenys nėra labai švieži. Juo labiau, kad su šiuolaikinėm jėgainėm ir padangom čia iš viso nelenktyniauta. O dar ir lenktyniaujama rudens vidury, kai trasoje gali būti tiek bobų vasara, tiek nemenkas sniego sluoksnis.

Tokiomis sąlygomis svarbu tinkamai pasiruošti lenktynėms per laisvąsias treniruotes. Tačiau penktadienį kiaulę pakišo oras ir abi laisvosios treniruotės neįvyko, nes dėl tvyrančio rūko negalėjo pakilti sraigstasparnis, kuris nelaimės atveju turi nugabenti lenktynininką į artimiausią ligoninę per 20 minučių. FIA šią problemą išsprendę sraigtasparnio aikštelę perkaldami žemiau, tačiau oras likusio savaitgalio metu pasitaisė ir atsarginio plano taikyti neprireikė.

O tai reiškia, kad du F2 pilotai – Mick Schumacher ir Callum Ilott – negavo progos pasivažinėti už F1 technikos vairo. Užtat galėjo pastoviniuoti garaže kartu su komanda ir bent šiek tiek pasirodyti transliacijos metu, kai režisieriui atsibodus rodyti tuos pačius ūkanotus kalnus operatoriai įlindo į komandų garažus.

Tad komandos ne savo noru išbandė Monzos GP formatą – viena laisvoji treniruotė, kvalifikacija ir lenktynės.

Treniruotės metu niekas neišbandė kietų padangų, kai kurie net ir vidutinio mišinio padangas paliko garaže.

Racing Point, tuo tarpu, mano supratimu padarė didžiulę kliurką, kai vietoj visą savaitę bloguojančio Lance Stroll iš karto nepakvietė Nico Hulkenberg. Kas tiksliai negerai Lance neaišku, tačiau pranešta tik tiek, kad Stroll negali nuo tualeto nutolti toliau, nei per kelis metrus.

Kvalifikacija

Siurprizas – Charles Leclerc forma. Kol Sebastian Vettel muša nepatekimo į trečią kvalifikacijos dalį rekordus – Charles, tuo tarpu, šiųmetinę Ferrari citriną atitempė iki antros startinės rikiuotės eilės. Nežinau kokie konkrečiai stebuklai vyksta Ferrari ekipoje, bet toks rezultatas iš 6-ą (!) vietą konstruktorių įskaitoje užimančios komandos yra puikus pasiekimas.

Be to, bendrai Ferrari klienčių forma Eifelio GP neatrodė tokia jau ir beviltiška. Galbūt Ferrari atrado kažką savo jėgainėje, kas leidžia taisyklių ribose išgauti šiek tiek geresnį jos darbą.

Valtteri Bottas pelnė pirmą startinę vietą, nebūdingai sau paskutiniu bandymu kvalifikacijoje parodydamas geriausią laiką ir aplenkdamas savo komandos draugą be penkių minučių 7x čempioną.

Max Verstappen taip pat atrodė galintis pasigalynėti su juodosiomis strėlėmis, tačiau galų gale vistiek liko tik trečias.

Beje, komandos antroje ir trečioje kvalifikacijos dalyje kai kurios komandos pirmuose bandymuose vietoje naujų naudojo jau panešiotas minkštas padangas, tokiu būdu sutaupydamas vieną kitą naujų minkštų padangų komplektą lenktynėms. Nežinia ar tokia strategija persikels ir kitomis lenktynėms, ar tai tik vienetinis atvejis, bet tai leistų turėti daugiau šviežių padangų lenktynių metu.

Lenktynės

Formulėje 1 lenktyniauja 10 komandų ir laimi Mercedes. Šita mantra teisinga jau šeštą sezoną. Tiesa, šį kartą finišą pasiekė tik viena juodoji strėlė. Lewis Hamilton pasiekė dar vieną rekordą ir, panašu, iki sezono pabaigos jį dar ir pagerins – 91 pergalė. Jeigu Lewis liks kitam sezonui, neatrodo nerealu, kad taps pirmuoju lenktynininku, kuris pasieks ir 100-ąją pergalę ir, tikėtina, net ir 8-ąjį čempiono titulą. Kol Lewis auksinėm raidėm įrašinėja savo vardą bene visose asmeninėse kategorijose F1 rekordų knygoje, Valtteri gerą lenktynių savaitgalio startą užbaigė sugedusia jėgaine ir baranka asmeninėje įskaitoje.

Red Bull tradiciškai yra arti Mercedes Max Verstappen asmenyje, tačiau retai kada gali padaryti ką nors daugiau, nei sekti iš paskos. Šiandien nebuvo išimtis. Tuo tarpo Alex Albon panašu Red Bull buvo pasodintas ant nusiraminimo kėdutės, kai nunešė Kvyat priekinį sparną, o po to nesugebėjo aplenkti Gasly. Alex kedutė svyruoja ir svyruoja stipriai.

Renault, gi, po ilgo kankinimosi rikiuotės viduryje visus šiuos metus pagaliau išvargo pirmąjį po sugrįžimo podiumą. Trečia vieta, bet šiandienos lenktynėse, kuriose lyderiai prarado savo bolidus atsivėrusią laisvą podiumo vietą pasiglemžė to seniai nusipelnęs Daniel Ricciardo. Cyril tuo tarpu turi išsirinkti vietą, kurioje pasipuoš Daniel išrinkta tatuiruote. Tokia pirmojo podiumo kaina turbo-hibridinėje eroje. Atrodo, kad Renault strategija nekurti naujos šasi, o tobulinti 2019 metų, visgi, turi racijos, nepaisant to, koks skeptiškas aš buvau dėl to.

Kitas šios dienos herojus – šeštadienį iš lovos pakilęs RTL komentatorius, kuris vos po kelių valandų vėl tapo Racing Point lenktynininku – Nico Hulkenberg. Kvalifikacijoje vos kelis ratus pravažiavęs, startavęs paskutinis, Nico suvažiavęs pavyzdines lenktynes finišavo taškuose, 8 vietoje, trasoje atliko ne vieną lenkimą ir, iš esmės pasiekė maksimumą ką gali pasiekti pakaitinis lenktynininkas važiuojantis praktiškai be jokio pasirengimo. Perez 4 vieta taip pat neblogas pasiekimas, tačiau iki podiumo kiek pritrūko greičio. Labai nedaug, čiut čiut, bet pritrūko. Ir viso šio triūso rezultatas – 3 vieta konstruktorių įskaitoje.

Pozityvios vibracijos ir Romain Grosjean stovykloje su pirmais 2 taškais šiais metais, kaip ir Antonio Giovinazzi paskutinis prigriebtas taškas. Be taškų šiemet lieka tik Williams lenktynininkai.

Visas šitas taškų lietus pirmiausia susijęs su tuo, kad iš lenktynių pasitraukė net 4 paprastai taškuose finišuojantys pilotai: Vallteri Bottas, Esteban Ocon, Alexander Albon ir Lando Norris. George Russell DNF liūdnas tik jam pačiam, nes Williams nors ir nesivelka visą laiką paskutiniai, bet iki taškų visgi dar šiek tiek trūksta.

Tiesa, ne visiems sekėsi taip gerai. Charles Leclerc vienintelis iš pirmo 10-uko prarado pozicijas po starto ir finišavęs labiau bolido pajėgumą atspindinčioje 7 vietoje. O sunkiai už šiųmečio Ferrari vairo besijaučiantis Sebastian Vettel namų lenktynėse, deja, jau tradiciškai, liko už taškų ribos.

McLaren stovykloje Lando Norris važiavo geras lenktynes, kol nepradėjo ožiuotis ir galų gale nusibaigė Renault jėgainė. Sainz 5 vieta gerai, bet McLaren šiandien važiavo stiprias lenktynes ir gal jei ne podiumas, tai bent jau geri taškai tikrai buvo planuose. Dar blogiau, kad McLaren prarado 3 vietą konstruktorių įskaitoje Racing Point, o Renault taip pat jau atsilieka vos 2 taškais po Ricciardo podiumo. Dėl 3 vietos konstruktorių įskaitoje vyks arši kova ir nežinau kas sezono gale pasiims bronzą.

Ir pabaigai rūgščios dar vieno rekordininko lenktynės – Kimi tapo daugiausiai startavusiu F1 lenktynininku, bet spengianti tyla po lenktynių inžinieriaus sveikinimo parodo, kad nei Kimi tai rūpi, nei tai buvo geriausios jo lenktynės karjeroje.

Pletkai

Honda traukiasi iš Formulės 1 po 2021 metų sezono. Čia yra faktas, o ne pletkas. Pletkų zonoje yra kas bus vietoj Honda. Garantuotas pasirinkimas – Renault, nes FIA dėl tos pačios Red Bull ankstesnių bėdų su variklių tiekėjais pasirūpino, kad nei viena komanda neliktų be variklių. Mercedes jau atsisakė tiekti variklius, Ferrari gal ir tiektų, bet tik AlphaTauri, dėl akivaizdžių priežasčių, tad lieka dar variantas, kad Red Bull perima Honda jėgainių konstravimą, arba traukiasi iš sporto apskritai, jei važiuoti su Renault motorais bus nefasonas. Laiko dar liko nemažai, tad bent jau kitų metų viduryje bus aišku su kuo, ir ar iš viso lenktyniaus Red Bull.

Mick Schumacher jau beveik turi sutartį kišeniuje kitam sezonui Alfa Romeo komandoje. Kalbos eina, kad apie ją turėjo būti paskelbta jau penktadienį, tačiau toks pranešimas taip ir nešėjo. Galbūt tai susiję su tuo, kad neįvyko laisvosios treniruotės, kurių metu turėjo pasimatyti ar Mick yra pakankamai pajėgus lenktyniauti F1.

Pradeda sklisti gandai, kad Nikita Mazepin praktiškai jau turi vietą Haas komandoje, tik neaišku ar tėvas kartu pirks ir visą Haas komandą, ar apsiribos tik riebaus čekio už sūnaus vietą išrašymu. Mazepin nepavyko perimti nei Force India, nei Williams komandų. Ir panašu, kad Mazepin šeima nėra labai laukiama F1 padoke. Tačiau yra vienas dalykas, kad kol F1 kalendoriuje yra Rusijos GP, o Rusijos Federacijai vadovauja toks Vladimiras, tol turi būti ir rusų lenktynininkas pačioje F1. Kvyat vieta tikrai nėra garantuota kitąmet. Nežinia ar į ją grįš Alex Albon, jei Red Bull Racing vietoje jo pasamdys išorės lenktyninką, ar Honda proteguojamas Tsunoda įšbėgs į aikštelę, bet jei Daniil neturi sutarties kitiems metams, manau, kad už AlphaTauri vairo kitąmet jo nebus. O tai reiškia, kad Mazepin gal net nereikės tiek daug mokėti iš savo kišenės.

race1.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Apie šį tinklalapį

Ši vieta puikiai tinka pristatyti save ir savo tinklalapį, arba įrašyti kas jį sukūrė.

Toliau naudodamiesi tinklapiu sutinkate, kad bus naudojami slapukai (cookies). Daugiau informacijos

Slapukų (coookies) nustatymai šiame tinklalapyje nustatyti „leisti slapukus“ tam, kad būtų pasiektas geriausias įmanomas naršymo potyris. Jeigu tęsite naudojimąsi šiuo tinklalapiu nekeisdami savo slapukų (cookies) nustatymų arba paspausdami „Sutinku“ apačioje, tuomet jūs sutinkate su tokiais nustatymais.

Uždaryti